بسیاری از زوج‌ها از کیفیت رابطه‌ی جنسی خود رضایت ندارند و گمان می‌کنند این مسئله تنها مربوط به خود رابطه‌ی جنسی آنهاست و به همین سبب از عوامل تأثیرگذاری که می‌توانند کیفیت رابطه‌ی جنسی آنها را بهبود ببخشند غافل می‌شوند. در این مطب به ۱۰ مورد از راه‌هایی که به کمک آنها می‌توان رابطه جنسی بهتری با همسر خود داشت اشاره می‌کنیم.

ورزش کردن

ورزش کردن از دو طریق به روابط زناشویی و جنسی شما کمک می‌کند. اول آنکه ورزش کردن با افزایش متابولیسم بدن و تنظیم فعالیت‌های هورمونی، سبب افزایش ترشح غدد جنسی و افزایش میل جنسی می‌شود، از طرف دیگر  ورزش کردن سبب تناسب اندام شده و باعث می‌شود که بدن شما برای خودتان و همسرتان جذاب‌تر شود.

 صحبت کردن

رابطه‌ی جنسی پیش از هر چیز یک موضوع ذهنی و روانی است، به عبارتی، اولین ارگان جنسی انسان، مغز است. صحبت کردن درباره‌ی علایق ، مشکلات و احساسات طرف مقابل و سعی در رسیدن به توافق در هر یک از این زمینه ها باعث افزایش رضایت و آرامش خاطر دو طرف و در نتیجه افزایش کیفیت رابطه‌ی جنسی می‌شود.

 لمس کردن

لمس کردن یکدیگر در طول روز می‌تواند موجب افزایش اعتماد میان همسران شود. لمس کردن صرفا به معنای ماساژ دادن نیست

بلکه موردی مثل گرفتن دست، یا گذاشتن دستتان پشت کمر همسرتان هنگام ورود به خانه می‌تواند صمیمیت و ارتباط فیزیکی میان شما و همسرتان را افزایش دهد،

از طرف دیگر بدن خانم‌ها نسبت به لمس شدن حساسیت بالایی داشته و  این کار می‌تواند موجب آماده سازی ذهنی او برای برقراری رابطه جنسی بعدیشود.

کیفیت رابطه‌ی جنسی|منِ بهتر

عشوه‌گری

این عمل می‌تواند هم رفتاری و هم کلامی صورت گیرد. در طول روز، هنگامی که همسر شما سر کار است یا وقتی با هم تلویزیون نگاه می‌کنید می توانید از طریق ابراز احساسات و یا کلمات تحریک کننده مانند گفتن اینکه چقدر بدن همسرتان برای شما جذاب است یا چقدر علاقه به داشتن رابطه‌ی جنسی با او دارید همسرتان را برای یک رابطه‌ی با کیفیت آماده کنید.

همچنین مواردی مانند نوع لباس پوشیدن و یا رفتار کردن شما می‌تواند پیش از برقراری رابطه جنسی، همسر شما را نسبت به شما برانگیخته کند. در 10 اشتباه زنان در رابطه ی جنسی نکاتی رو اشاره کردیم که میتونه به افزایش عشوه گری کمک کنه .

تغییرات در اتاق خواب

محلی که در آن رابطه‌ی جنسی دارید می‌تواند در کیفیت رابطه‌ی جنسی شما تأثیر بگذارد. از همین رو مهم است که در چیدمان اتاق خود، سلیقه خود و همسرتان را به نحوی در نظر بگیرید تا بودن درون اتاق برای شما لذت‌بخش باشد، از طرفی باید مراقب باشید که تکراری شدن فضای اتاق موجب ایجاد بی‌حوصلگی و یکنواختی در شما و روابط زناشویی‌تان نشود.

برنامه‌ریزی کردن

بسیاری از زوجین انتظار دارند که روابط آنها به طور ناگهانی بهبود یابد اما واقعیت این است که اگر حتی یکی از طرفین آمادگی لازم برای برقراری رابطه جنسی را نداشته باشد، آن رابطه کیفیت خوبی نخواهد داشت.

این موضوع به‌خصوص درباره‌ی خانم‌ها بیشتر صادق است چراکه آنها اهمیت بالایی به ویژگی‌های ظاهری و بدن خود می‌دهند. برنامه‌ریزی برای داشتن رابطه‌ی جنسی باعث می‌شود که همسر شما زمان کافی برای آماده‌سازی خود داشته باشد.

توقف پورن دیدن

پورن یک صنعت است و از طریق تجاری‌سازی رابطه‌ی جنسی درامد‌زایی می‌کند به همین دلیل آنچه نشان می‌دهد لزوماً واقعی نیست.

به‌عنوان مثال در این فیلم‌ها تأکید بر سایز آلت بزرگ مردان وجود دارد اما برخلاف آنچه آنها می‌سازند بیشتر مردان آلت‌هایی متوسط و یا حتی کوچک‌تر از متوسط دارند از همین رو تماشای این فیلم‌ها می‌تواند سبب آسیب ذهنی و روانی به همسر شما و درنتیجه پایین آمدن کیفیت رابطه‌ی جنسی و لذت جنسی شما داشته باشد.

درواقع، تماشای این فیلم های باعث قطع شدن ارتباط ذهن با دنیای واقعی و ایجاد سطح انتظار بالا در ذهن شما شده و مانع می شود از زندگی جنسی واقعی (رابطه با شریک جنسی/همسر با بدن معمولی یا رفتارهای معمولی) لذت ببرید. به علاوه، تماشای مداوم پورن به مرور زمان باعث ایجاد رفتارهای اعتیادگونه خواهد شد به طوریکه برای تحریک جنسی همیشه نیازمند مشاهده این فیلم ها خواهید بود و با بدن و رفتار طرف مقابل تان تحریک نمی شوید.

دوره‌های آموزشی

برقراری رابطه‌ی جنسی مانند غذا خوردن یا خوابیدن غریزی نیست و یک مساله اجتماعی است. درواقع، موارد بسیاری هست که می‌توان با یادگیری آنها کیفیت رابطه را افزایش داد. این موارد می‌تواند شامل تکنیک و جزئیات مربوط به برقراری رابطه، مسائل پزشکی، بهداشتی و … شود که با شرکت در دوره‌های آموزشی یا مطالعه‌ی درباره‌ی آنها به افزایش کیفیت رابطه‌ی جنسی کمک کرد. یادگیری زمانی بیشترین اهمیت را دارد که شما الگوهای تکرار شونده از یک مشکل ارتباطی یا مشکل جنسی را در روابط خود می یابید. این الگوها به صورت وقایع تکرار شونده در زندگی شما خودنمایی می کنند. پیام این الگوها این است که قسمتی از زندگی زوجی شما نیاز به تغییر دارد. چنانچه درصدد اعمال این تغییر بکوشید زندگی زوجی و جنسی خود را بهبود بخشیده اید و چنانچه تغییری در زندگی شما اتفاق نیفتذ، این الگوهای مخرب در زندگی تان تشدید می یابد.

تقویت اعتماد به نفس

بسیاری از مشکلات جدی حین برقراری رابطه، مانند زودانزالی در آقایان یا لتزجار جنسی در خانم‌ها ریشه‌های روانشناختی دارد. یکی از این موارد عدم اعتمادبه‌نفس است. بدن شما و همسرتانممکن است مانند یک مدل یا هنرپیشه نباشد اما نکته اساسی این است که شما بدانید که خود و یکدیگر را با همه‌ی ویژگی‌های فیزیکی و غیرفیزیکی موجود دوست می‌دارید.

کیفیت رابطه‌ی جنسی|منِ بهتر

بازسازی کردن انرژی

زندگی شهری و مدرن باعث می‌شود که انسان‌ها به دلیل فشار کاری، ترافیک، آلودگی‌ها و … بیشتر اوقات خسته و بی انرژی باشند. بی شک این خستگی می‌تواند روی کیفیت رابطه‌ی جنسی آنها نیز اثر بگذارد. بازسازی انرژی از راه‌های مانند مدیتیشن، مسافرت و … به شما کمک می‌کند روابط زناشویی بهتری با همسرتان داشته باشید.

 

در پایان، لازم به یادآوری است که رابطه‌ی جنسی متأثر از وضعیت ذهنی،  روانی و ارتباط عاطفی میان زوجین بوده و محدود به زمان رابطه نمی‌شود،

درواقع، عوامل تاثیرگذار بر رابطه جنسی مجدود به اتاق خواب نیست و طیف وسیعی را شامل می شود. بنابراین می‌توان با ایجاد تغییراتی هرچند کوچک، کیفیت رابطه‌ی جنسی را تا حد بسیار زیادی بالا برد.