به راحتی وقت مشاوره بگیرید

در هر مرحله از زندگی احساس کردی به کسی نیاز داری که حرفهایت را بشنود، درک ات کند، تو را بپذیرد و بدون هرگونه سرزنشی، راهنمایت باشد، بدان ما در کنارت هستیم!

مشاوره حرفه‌ای و تخصصی
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
آموزش آنلاین و آفلاین
احترام به انتخاب شما
آمیزش جنسی خاص و به یادماندنی
توازن و تبادل در زن و مرد
انتخاب اسم رمز برای آمیزش جنسی
احیا رابطه و بهبود آمیزش جنسی

رابطه عاشقانه یا آمیزش جنسی؟!

چنانچه خواهان مشاوره جنسی آنلاین و غیرحضوری هستید، این مقاله را تا پایان دنبال کنید

رابطه جنسی در اصلاح عامه فرآیند داخل شدن اندام جنسی نر به اندام جنسی ماده را شامل می شود. اما از دیدگاه سکسولوژی، هر نوع فعالیت جنسی که منجر به راه انداختن سیکل پاسخ جنسی در انسان شود می تواند شکلی از رابطه جنسی محسوب شود. با این اوصاف، رابطه جنسی می تواند شامل انواع رفتارهای جنسی چون معاشقه، همبستری، رابطه جنسی دهان، رفتار جنسی مقعدی و.. باشد.

رابطه جنسی علیرغم سادگی دارای پیچیدگی های خاصی است. مثلا ارتباط بین رابطه عاشقانه و رابطه جنسی ممکن است برای برخی از افراد سردرگم کننده باشد. یا افراد از تقدم و تاخیر هر کدام از این مفاهیم (عشق و رابطه جنسی) آگاه نباشند. یا برخی از زنان ممکن است به غلط فکر کنند که جسارت جنسی بالا و همیشگی و پیشنهاد رابطه جنسی در طولانی مدت باعث جذاب تر شدن آنها می شود.

در مقابل، برخی دیگر از افراد ممکن است برای پیشنهاد رابطه جنسی و به زبان آوردن واژه های جنسی احساس راحتی نداشته باشند. همچنین، ممکن است شما نیز یک آمیزش خاص و به یادماندنی را در ذهن بپرورانید اما از ساز و کار آن به خوبی سردرنیاورید. این مقاله سعی دارد به پاسخگویی به این موارد و نیز ارائه راهکارهایی جهت بهبود رابطه جنسی و احیا رابطه جنسی بپردازد.

 

رابطه عاشقانه یا رابطه جنسی؟!

یک زن ابتدا نیاز به امنیت عاطفی و هیجانی دارد که این نیاز تا حدی به وسیله گفت­وگو کردن درباره احساسات و عواطفش ایجاد می شود. وقتی که او امنیت و حمایت را در رابطه­اش احساس کرد، اولین شعله­های عشق در قلبش فروزان می­شود. وقتی که به این طریق به نیازهای عاطفی او پرداخته شود و آنها برآورده گردند، نیاز به رابطه جنسی نیز برای او اهمیت بیشتری پیدا می­کند.

درخواست رابطه جنسی از جانب مرد، در حالی که روزها است که زوجین با هم صحبتی نکرده­اند و یا این که روزهاست که مرد همسرش را نادیده گرفته است، شرایط گیج­کننده و عجیب برای زن ایجاد می کند. در این شرایط این سوال برای زن بوجود می­آید که : «آیا در صورت داشتن رابطه بیشتر، مرد مسئولیت محافظت و امنیت او را برعهده خواهد گرفت؟» زن این عقیده را ندارد که «وقتی اشتیاق مرد برای رابطه جنسی آغاز می شود به این دلیل است که می­خواهد تماس برقرار کند و عشقش را با او قسمت کند».

برای زن فقط یک ارتباط عاشقانه، همراه با امنیت و محافظت است که خیلی اهمیت دارد؛ در حالی که برای مرد در ابتدا، این رابطه جنسی است که خیلی مهم است. اصولا وقتی که زن بداند مردش او را دوست دارد و به او توجه می­کند و نیز مراقب اوست، پاسخ­دهی جنسی ­اش نیرومندتر و بهتر می­شود.

همچنین غالبا رابطه جنسی می تواند وسیله­ای نیرومند برای شعله­ ور ساختن احساسات عاشقانه یک مرد باشد. رابطه جنسی مسیری مستقیم برای دست یافتن به قلب مردان است. درواقع، رابطه جنسی شاهراهی است که به قلب مردان ختم می شود.

 

تقدم و تاخر عشق و رابطه جنسی در زن و مرد

زنان عموما فکر می­کنند که مردان فقط یک چیز می­خواهند: رابطه جنسی! این که مردان نیاز به رابطه جنسی دارند یک حقیقت است ولی در واقع آنان عشق و محبت می­خواهند. حتی می توان گفت که یک مرد به اندازه زن خواهان عشق و محبت است، اما موضوع این است که قبل ازآن که مرد بتواند دریچه قلبش را به سوی همسرش بگشاید و به او عشق بورزد، به انگیختگی جنسی نیاز دارد.

همانطور که یک زن نیاز به عشق و محبت دارد تا بتواند به مرحله رابطه جنسی برسد، یک مرد نیز ابتدا نیاز به رابطه جنسی دارد تا بتواند به مرحله عشق برسد. آری برای یک مرد رابطه جنسی پیش­ نیاز عشق است. و بالعکس برای یک زن عشق پیش­نیاز رابطه جنسی. به عنوان یک روند کلی، می توان گفت که یک زن قبل از آنکه بتواند اشتیاقی برای رابطه و تماس جنسی داشته باشد، نیاز به ارضاء عاطفی دارد. درحالی که یک مرد بیشتر در طول رابطه جنسی است که به این ارضاء عاطفی دست می­یابد.

زنان این موضوع را درباره مردان نمی­دانند و نمی­شناسند که دلایل پنهان و ناخودآگاه فراوانی وجود دارد که باعث شتابزدگی و عجله مردان در سراسر رابطه جنسی می شود. رابطه جنسی قادر است دوباره احساس عشق و محبت را در مرد زنده کند. مردان در طی روز آنقدر سرگرم کارهایشان می­شوند که آگاهی­شان را نسبت به احساس عشق و محبت از دست داده و آن را گم می­کنند.

رابطه جنسی به مردان کمک می­کند تا این احساساتشان جان دوباره­ای بگیرد. از طریق تجربه کردن رابطه جنسی، راهی به سوی قلب مردان گشوده می­ شود؛ و درنتیجه، مرد توان مجدد و بیشتری را برای ارائه و دریافت عشق و محبت، پیدا می­کند. هنگامی که زنان بتوانند این تفاوت­ها را درک کرده و بشناسند، دیدگاهشان درباره رابطه جنسی تغییر خواهد کرد.

زنان می­توانند از این دیدگاه به رابطه جنسی نگاه کنند که «درخواست رابطه جنسی از جانب مرد در نهایت به منظور دست یافتن به عشق و صمیمیت صورت می­گیرد». درنتیجه ایجاد این تفکر و دیدگاه، به جای این که تمایل و درخواست مردان برای رابطه جنسی باعث جدایی، تنش و دوری از عشق شود، جرقه­ های عشق را در دل همسران روشن خواهد نمود.

رابطه جنسی خاص و به یادماندنی در زن و مرد

چیزی که «رابطه جنسی» را برای مرد ارضاء کننده، خاص و به‌یادماندنی می‌کند، ارضاء شدن شریک جنسی‌اش است. مردی که در ارضاء کردن همسرش موفق است، بیشترین و بالاترین رضایت را نشان می‌دهد. درحالیکه چیزی که رابطه جنسی را برای زن ارضاء کننده، خاص و به یادماندنی می کند، ، «ارضاء شدن خودش است».

یقیناً زن خواهان آن است که همسرش ارضاء شود ولی ارضاء شدن همسرش علت اصلی ارضاء خودش نیست؛ چراکه آن (ارضاء شدن همسرش) تحریک لازم برای رسیدن به «ارگاسم» را به او نمی‌دهد. غالباً زنان این‌چنین چیزی را بیان نمی‌کنند : «رابطه جنسی ما واقعاً عالی بود، چون‌که همسرم یک ارگاسم عالی داشت». وقتی «رابطه جنسی» برای زن «عالی» است که همسرش در ارضاء او موفق بوده باشد.

برای اینکه «رابطه جنسی» از دیدگاه زن و مرد، هر دو، به یاد ماندنی و خاص باشد، باید زن ارضاء شده باشد. من هرگز این چنین شکایتی را از یک مرد نشنیده ام : « همسرم زمان زیادی برای خودش داشت و من نداشتم. او تماماً به خوش و لذت خودش اهمیت داد. او روش خودش را برای من داشت و کارش را انجام داد و رفت».

آیا تاکنون به این نکته دقت کرده اید که برخی از افراد، خود را در باورهای منفی و محدودکننده زندانی کرده و پشت میله های اعتقاداتشان محصور می مانند؟!

این افراد درگیر این هستند که: “آن کار را نکن، خطرناک است… او نمی داند که من وجود دارم …. من در نظر او هیچم و……..”

باورهاى مرکزى شما دارای پیامدهای بزرگی بر بخشهای مختلف زندگی تان است. این باورها بر ارتباطات، شغل، نوع سرگرمی و حتی سلامت جسمی و جنسی شما اثر می گذارند. پیامدهای باورهای مرکزی در حوزه ارتباطات به طور ملموس تری دیده می شود. این باورها به راستی می توانند یک دوستی عاشقانه، ازدواج یا یک خانواده را ایجاد کنند یا آن را از هم بپاشند.

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که خود شما ممکن است در زندگی زوجی و جنسی خود دارای افکار، باور و نگرش هایی باشید که بتواند سلامت جنسی و زناشویی شما را به میزان زیاد تحت تاثیر قرار دهد؟ آیا هیچگاه باورها و نگرش های جنسی خود را درمعرض آزمایش قرار داده اید؟

چنانچه تمایل دارید:

  • از چگونگی اثر باورها، نگرش ها و افکارتان بر زندگی جنسی خود آگاهی پیدا کنید.
  • بدانید چه اسطوره های کاذب جنسی بر رابطه شما حکمرانی می کند.
  • راهکارهایی جهت کشف باورهای جنسی خود داشته باشید.
  • راهکارهایی جهت تغییر نگرش و تعدیل باورهای جنسی خود در اختیار داشته باشید.
  • زندگی زناشویی و جنسی خود را به طور ریشه ای متحول سازید.
  • قبل از ازدواج و شروع رابطه­ جنسی، دیدگاهها و باورهای جنسی درست و غلط خود را شناخته و اصلاح نمایید.

محصول ” باورهای جنسی” را تهیه و استفاده نمائید.

ارزش واقعی این محصول بسیار بیشتر از آن چیزی است که شما می پردازید. این بسته آموزشی دارای یک جلسه مشاوره جنسی و مشاوره زناشویی رایگان آنلاین 45 دقیقه ای می باشد که خود دارای ارزش بسیاری می باشد. لازم به ذکر است چنانچه نیازمند مشاوره جنسی درزمینه اختلالات جنسی هستید، نیاز به گرفتن وقت مشاوره جنسی و مشاوره زناشویی خواهید داشت.

قسمتی از این محصول را می توانید در قسمت بعد ببینید

video
play-sharp-fill

video
play-sharp-fill

 

دوستانی که تا آخرشهریور این بسته را خریداری کنند می توانند از یک جلسه مشاوره آنلاین رایگان بهره مند شوند.

برای رزرو وقت مشاوره، کافیست بعد از خرید محصول با پشتیبانی سایت تماس گرفته و وقت ویزیت آنلاین خود را قطعی نمایید.

پیشنهاد می کنیم این فرصت ویژه را از دست ندهید

برای قطعی کردن خرید خود می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید. پس از تکمیل تراکنش می توانید محصول خریداری شده خود را به آسانی دانلود نموده و از آموزش های ارزشمند آن لذت ببرید.

برای دریافت دوره، کلیک کنید

نسبت توازن و تبادل در زن و مرد

وقتی‌که مرد به خاطر اجتناب از طرد شدن، برای داشتن رابطه جنسی پیش‌قدم نشود مجبور است که منتظر همسرش بماند. وقتی‌که او احساس کند برای آغاز رابطه جنسی همیشه می‌بایست منتظر همسرش باشد، درنهایت، حتی بدون آنکه خود متوجه چرایی آن شود، تمایلش را به رابطه جنسی از دست خواهد داد.

وقتی‌که این اتفاق می‌افتد توپ به‌سرعت به‌طرف زمین حریف حرکت می‌کند. در این حالت مرد نسبت به همسرش رابطه جنسی کمتری را خواهان است و به‌طور معمول، زن کمی هراسان می‌شود. او دلش برای رابطه جنسی تنگ می‌شود و آن را بیشتر می‌خواهد. در این وضعیت، هر چه که زن بیشتر می‌خواهد، به نظر می‌رسد که همزمان مرد تمایلش به آن را بیشتر از دست می‌دهد.

در رابطه جنسی نسبت توازن و تبادل، بسیار حساس است و مردان نسبت به زنان در برابر عدم تعادل جنسی، حساس‌تر و آسیب‌پذیرتر هستند. اگر مرد بیشتر از همسرش خواهان رابطه جنسی باشد و بتواند با حوصله و مؤدبانه برای آغاز کردن رابطه جنسی پافشاری کند، شریک جنسی‌اش به‌تدریج متقاعد شده و مغلوب احساسات همسرش می‌گردد و درنتیجه، به‌صورت اتوماتیک خواهان رابطه جنسی خواهد شد.

در مقابل، وقتی که زن همواره در مقایسه با آنچه که همسرش انجام می‌دهد خواهان رابطه بیشتری باشد و احساسات ناخوشایندش را در این زمینه بیان کند، واقعاً همسرش رو به خاموشی جنسی خواهد رفت. همسرش رفته رفته چنین احساسی خواهد کرد که او موظف به انجام رابطه جنسی است و مجبور است آن را انجام دهد.

مردان آن‌طور که یک زن می‌تواند، نمی‌توانند تظاهر به انگیختگی و تحریک شدن کنند. اگر مردی علاقمند به رابطه جنسی نباشد، به لحاظ فیزیولوژیکی کاملاً روشن و آشکار است که او برانگیخته نمی‌شود. یک زن به‌آسانی می‌تواند فقدان انگیختگی‌اش را پنهان کرده و تظاهر کند که همه‌چیز خوب است؛ ولی یک مرد نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

این حساسیت افزایش‌یافته، فشار بیشتری را به مرد وارد می‌کند و این فشار فوراً می‌تواند او را از دست یافتن به انگیختگی جنسی بازدارد. اگر او احساس کند که مجبور به انجام رابطه جنسی است، هیچ‌چیزی، واقعاً هیچ‌چیزی اتفاق نخواهد افتاد.

 

اسم رمز برای رابطه جنسی

برای بعضی از  زوج‌ها اصطلاح «رابطه جنسی» یا «رابطه جنسی» دارای بار منفی است و یا اینکه برای آن‌ها معنی ضمنی ناخوشایندی را به وجود می‌آورد. اگر استفاده کردن از کلمه «رابطه جنسی» یا « رابطه جنسی» برای شما راحت نیست، می‌توانید یک اصطلاح یا رمز مخفی درست کنید. حتی اگر استفاده از کلمه «رابطه جنسیبرای شما راحت هم می‌باشد، شاید دوست داشته باشید که این کار را برای سرگرمی انجام دهید.

یک زوج ممکن است اسم رمز خود را «قایق‌سواری» انتخاب کنند که برای آن‌ها به معنای برقراری رابطه جنسی است. گاهی اوقات که یک از زوجین می‌خواهد برای رابطه جنسی پیش قدم شود می‌ تواند این چنین بگوید : «روز گرمی است. مایلی بریم قایق‌سواری؟»

کلمه رمز زوج دیگری “سرفه کردن” بود. وقتی شوهر تمایل به برقراری رابطه جنسی داشته باشد، شروع به سرفه کردن می کند. اگر زن تمایل به رابطه جنسی داشته باشد نیز چنین بیان می کند: “آقا، سرفه کردی؟!”

خلاق باشید و بیندیشید که چه اسامی رمزدار سرگرم‌کننده‌ای می‌توانید پیدا کنید.

این نوع از توصیه‌ها، آموزنده هستند؛ ولی اصلاحی و کنترل‌کننده نیستند. این عبارات با لحن آرام و محترمانه بیان شوند ،تاثیرگذاری بسیار بهتری خواهد داشت.

 

چگونگی تجربه تنش در رابطه جنسی زن و مرد: رهایی از تنش در مقابل تجمع تدریجی تنش

برای زن و مرد، رابطه جنسی یک تجربه کاملاً متفاوت است. یک مرد لذت جنسی را در ابتدا به‌عنوان یک رابطه تخلیه کننده تنش تجربه می‌کند. ولی یک زن رابطه جنسی را به‌صورت متفاوت با مرد تجربه می‌نماید. برای یک زن، لذت عالی از رابطه جنسی، در حکم تجمع تدریجی تنش است. هر زمانی که او بتواند تمایل به رابطه جنسی را در خود احساس کند به مقدار بیشتری برایش ارضاء کننده خواهد بود.

رابطه جنسی در مردان به طور خودکار باعث افزایش تستسترون در بالاترین حد می‌شود. وقتی‌که او (مرد) به انگیختگی می‌رسد، به‌طور غیرعادی خواهان رهایی از آن است. انجام رابطه جنسی در مرد بیشتر به‌منظور رهایی از تنش‌های عمده مربوط به آن و دست‌یابی به اوج لذت جنسی است. از دیدگاه بیولوژیکی، یک مرد در رابطه جنسی مداوم در جست‌وجوی رهایی است، بر خلاف آن یک زن در رابطه جنسی خواهان دریافت تنش به واسطه تحریک تولید شده است.

 

چرا مردان «پاپیش گذاشتن برای رابطه جنسی» را متوقف می­کنند؟

هر بار که مرد برای شروع رابطه جنسی قدمی برمی­دارد و سپس طرد می­شود، کمی بیشتر آسیب می­بیند و بخشی از «خود» او، جریحه­دار می­شود. بعد از این که بارها و بارها طرد و فرسوده شد، در پاپیش گذاشتن برای رابطه جنسی تردید کرده و از آن اکراه می کند، تا جایی که ممکن است تمایل به داشتن رابطه جنسی با همسرش را از دست بدهد. همچنین رفته رفته ممکن است به زنان دیگری که او را طرد نمی­کنند متمایل شده و یا این که ممکن است فقط علاقه­اش به رابطه جنسی را از دست بدهد.

درآغاز یک رابطه، غالبا زوج­ها هر وقت که فرصت پیدا کنند رابطه جنسی را تجربه می­نمایند. بعدها، هنگامی که تمرکز به روی انجام کارهای خانه می­کنند و یا خسته از محل کار برمی­گردند، به طور طبیعی رابطه جنسی کمتر می­شود. سپس با آمدن بچه­ها، آنها مجبور هستند که برای رابطه جنسی­شان برنامه زمانی خاصی داشته باشند و یا منتظر بوجود آمدن فرصت شوند.

عموما زنان گله می­کنند که دوست ندارند همیشه شروع کننده رابطه جنسی باشند. پیشنهاد من این است که زنان به جای شروع کردن رابطه جنسی می­توانند پیام­هایی را به همسرشان بفرستند حاوی این که «شرایط برای شروع کردن رابطه جنسی از جانب همسرشان (مردان) مهیا است». البته عیبی ندارد که گاهی اوقات زن شروع­کننده رابطه جنسی باشد. درواقع وقتی مشکل به وجود می­آید که زن این کار را اکثر مواقع انجام دهد. در این حالت، به تدریج مرد، کمتر برای رابطه جنسی پا پیش خواهد گذاشت و علاقه­اش را به آن نیز از دست خواهد داد.

 

احیاء رابطه جنسی

بسیاری از اوقات وقتی‌که زوجین رابطه جنسی را متوقف می‌کنند، برگشتن و به دست آوردن مجدد آن ممکن است دشوار باشد. وقفه و گسیختگی رابطه جنسی ممکن است به علت ناخوشی، بیماری، جروبحث و مشاجرات و به‌خصوص یک دوره فشار روانی باشد. بعد از آنکه زوج‌ها آهنگ رابطه جنسی‌شان را از دست دادند، ممکن است مشکلات زیادی برای برگشتن به وضعیت قبلی داشته باشند. اما اطمینان داشته باشید که علیرغم تمام مشکلات موجود، احیای جنسی دور از ذهن نبوده و کاملا امکان پذیر می باشد.

یکی از زوجین ممکن است به خاطر فشار روانی ناشی از بیکاری دچار افسردگی شود و رابطه جنسی خود را تعطیل کند. با گذشت زمان، مشکلی که باعث تعطیلی رابطه جنسی در زوج شده از بین می رود اما مشکل رابطه جنسی همچنان پابرجاست. در چنین شرایطی به زوجی که در سلامت به سر می برد و بحرانی متوجه او نبوده پیشنهاد می شود از عباراتی همچون موارد زیر استفاده کند تا همسر خود را در انجام رابطه جنسی و بازگشت به زندگی جنسی سالم کمک نماید:

«احساس می‌کنم که امروز دوست دارم رابطه جنسی داشته باشیم ولی خوب می‌توانم ببینم که تو واقعاً خسته هستی. اگر تمایلی به رابطه جنسی نداری مشکلی نیست، اما اگر دوست داشتی بیا پیش من؛ که در این صورت خیلی لذت بخش تر خواهد بود؛ و اگر هم احساس کردی دوست نداری رابطه جنسی داشته باشیم، باز هم مشکلی نیست».

این روش معمولا موثر بوده و به بازگشت رابطه جنسی به زندگی زوجین کمک بسیاری می کند.

مطالب مرتبط

سوالات متداول کاربران

مشاوره جنسی و مشاوره زناشویی چطور به من و رابطه ام کمک می کند؟

مشاوره جنسی و مشاوره زناشویی یکی از تکنیک هایی است که به شما کمک می کند مشکلات، اختلالات و مسائل زندگی جنسی خود را با درمانگر و متخصصین مطرح کنید و با راهکارهای عملی و مرحله به مرحله، بتوانید بر کیفیت زندگی جنسی خود بیافزایید. این مشکلات می تواند در قالب زندگی زوجی اتفاق افتد و یا اینکه فرد شخصا دارای مسائل حل نشده باشد و درصدد رفع آن از طریق مشاوره جنسی و مشاوره زناشویی برآید. از آنجا که مسائل جنسی در بستر ایران تابو می باشد و افراد به راحتی نمی توانند درمورد مسائل جنسی خود صحبت کنند، مشاوره جنسی و مشاوره زناشویی بستری را فراهم می کند بتوانید با ادبیات رسمی و علمی در این زمینه سخن بگوئید.

باورها و نگرش های من چه نقشی در کیفیت زندگی جنسی من دارند؟

یکی از مشکلاتی که باعث اختلال در زندگی جنسی زوجین شده و ضرورت مشاوره جنسی و مشاوره زناشویی و مشاوره زناشویی را ایجاب می کند، ناآگاهی در زمینه مسائل جنسی و بعضا باورهای کلیشه ای است که در ذهن هر کدام از زوجین وجود دارد. این باورها بدون اینکه فرد خود بداند و یا از کارکرد آنها آگاهی داشته باشد، برای او تصمیم گیری کرده و او را در موقعیت های بحرانی قرار می دهند. مشاوره جنسی و مشاوره زناشویی این امکان را فراهم می کند تا متخصص بتواند باورهای زمینه ای و مخرب شما را شناسایی کرده و به شما کمک کند بتوانید باورهای بهتر را همراه با اصول آگاهی بخش جایگزین باورهای قبلی کنید؛ درواقع، مشاوره جنسی و مشاوره زناشویی به افراد کمک می کند تا بتوانند زندگی زوجی و زندگی جنسی خود را با افزایش آگاهی و تغییر باورها بهبود ببخشند.

آیا می دانید افرادی که دارای اختلالات و مشکلات جنسی هستند، از عزت نفس جنسی اندک برخوردارند؟

به بیان ساده، عزت نفس جنسی به این معناست که چه احساسات، افکار و رفتارهایی در زمینه جنسی دارید. آیا می توانید با احساسات و رفتار جنسی خود ارتباط برقرار کنید؟ آیا از عملکرد جنسی خود رضایت دارید؟ آیا زندگی لذت بخش و رضایت بخش جنسی را تجربه می کنید؟ یکی از مفاهیم که در جلسات مشاوره جنسی و مشاوره زناشویی و نیز آموزش جنسی مورد ارزیابی و بهبود قرار می گیرد، غزت نفس جنسی است. مشاوره جنسی به شما کمک می کند بتوانید جذابیت خود را در رابطه افزایش داده و بر مهارت خود در رابطه جنسی بیفزایید. اگر صرفا در این زمینه نیاز به تقویت رابطه خود دارید و از مشکل خاص دیگری در رابطه رنج نمی برید، توصیه ما به شما استفاده از دوره کوتاه عزت نفس جنسی (به جای مشاوره جنسی) می باشد.

چه کسانی می توانند از مشاوره جنسی غیرحضوری (مشاوره جنسی آنلاین و مشاوره جنسی تلفنی) بهره ببرند؟

مشاوره جنسی تلفنی یا مشاوره جنسی آنلاین می تواند برای آن دسته از افرادی مفید باشد که دارای وقت محدود بوده و نمی توانند زمان زیادی را برای گرفتن مشاوره درنظر بگیرند. مسائل جنسی و صحبت در این زمینه در ایران تابو بوده و از مباحثی است که در فرهنگ ایرانی، خط قرمز محسوب می شود. بسیاری از افراد و  زوجین ترجیح می دهند در قالب مشاوره جنسی تلفنی یا مشاوره جنسی آنلاین، اطلاعات و مشاوره مورد نیاز خود را دریافت کنند. در مشاوره جنسی تلفنی یا مشاوره جنسی آنلاین، افراد راحت تر می توانند درزمینه تجارب، رفتار و باورهای جنسی خود صحبت کنند و شرم ایرانی در این زمینه مانع از ابراز و بیان خواسته های افراد نمی گردد. چنانچه در جلسه مشاوره، افراد نیاز داشته باشند با درمانگر و متخصص خود ارتباط تصویری و رودررو برقرار کنند، مشاوره جنسی آنلاین نسبت به مشاوره جنسی تلفنی ارجحیت دارد؛ چرا که در مشاوره جنسی تلفنی امکان ارتباط تصویری وجود ندارد، درمقابل، درمانگر و درمانجو در مشاوره جنسی آنلاین می توانند از امکانان تصویری مشاوره نیز استفاده کنند.

در جلسه مشاوره جنسی غیرحضوری (مشاوره جنسی آنلاین و مشاوره جنسی تلفنی) چه مباحثی مطرح می شود؟

در ابتدای جلسه، اطلاعات کلی رد و بدل شده و یک شرح حال از درمانجو گرفته می شود. در ادامه مشاوره  جنسی آنلاین یا مشاوره جنسی تلفنی، به طور مفصل تر درمورد مشکل یا مشکلات فرد یا زوج صحبت می شود. به هر کدام از زوجین اجازه داده می شود، مشکل، خواسته ها و انتظارات  شان را از درمان  بیان کنند. درمانگر در پایان جلسه اول مشاوره جنسی آنلاین یا مشاوره جنسی تلفنی یک جمع بندی کرده و طرح درمانی را با شما در میان خواهد گذاشت. مشکلات و اختلالات جنسی نیازمند درمان طولانی مدت و پیچیده نیستند اما برای کسب بهترین نتیجه، معمولا نیاز هست چند جلسه مشاوره (مشاوره جنسی آنلاین یا مشاوره جنسی تلفنی) داشته باشید.

مزیت مشاوره قبل از ازدواج نسبت به مشاوره بعد از ازدواج چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج دارای مزیت های بسیاری نسبت به مشاوره بعد از ازدواج می باشد. در مشاوره بعد از ازدواج، افراد تصمیم نهایی خود را گرفته و وارد زندگی زوجی خود شده اند. امکان انتخاب و تصمیم گیری عاقلانه در فرآیند مشاوره بعد از ازدواج، از طرفین سلب می شود و نمی توانند از مشاوره خود بهترین نتیجه ممکن را داشته باشند. اگر چه مشاوره بعد از ازدواج نیز دارای راهبرهای مخصوص به خود می باشد و هر زوج بسته به شرایطی که در آن قرار دارد، مشاوره منحصر به خود را دریافت می کند. به عنوان مثال، اگر بعد از ازدواج، زوجین دچار تعارضاتی در زمینه مسائل خانوادگی شوند، مشاوره بعد از ازدواج به حفظ رابطه زوج و در عین حال به حل تعارض آنها می پردازد. البته این به این معنی نیست که مشاوره بعد از ازدواج به هر قیمت در جهت حفظ خانواده تلاش می کند. به عبارتی، در مشاوره قبل ازدواج می توان از برخی از تعارضات، قبل از وقوع آگاه شد، آنها را شناخت و آگاهانه تصمیم گرفت اما در مشاوره بعد از ازدواج این امکان یا وجود ندارد یا به میزان کمتری در دسترس می باشد.

آیا در جلسه مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج ، ارزیابی جنسی نیز انجام می شود؟

در مشاوره قبل از ازدواج یا مشاوره ازدواج درمورد ابعاد مختلف زندگی، انتظارات، تفاوتها و تشابهات بین زوج اشاره می شود. یکی از این ابعاد که در مراحل نهایی مورد ارزیابی قرار می گیرد، ارزیابی تناسب جنسی است. چنانچه گرفتن مشاوره و صحبت در این زمینه برایتان راحت نیست و ترجیح می دهید در این زمینه آموزش غیرحضوری دریافت کنید، دوره تک جلسه ای و فوق العاده “تناسب جنسی قبل ازدواج” برای شما مناسب است.

چرا مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج اهمیت دارد؟

ازدواج یکی از مهمترین و پراسترس ترین اتفاقات زندگی هر فرد محسوب می شود. یکی از دلایل اهمیت مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج به همین امر برمی گردد. بسیاری از دختران و پسران نمی دانند در این موقعیت چکار کنند و قادر نیستند با چالش های این مرحله دست و پنجه نرم کنند. مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج شرایطی را فراهم می کند تا افراد بتوانند خود و طرف مقایل را بهتر بشناسند و بهترین نتایج را از مشاوره قبل از ازدواج داشته باشند. از افراد خواسته می شود خواسته ها و انتظارات خود را در ابعاد مختلف زندگی با یکدیگر در میان بگذارند. این بیان خواسته ها و توقعات، منحصر به جلسات مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج نیست، بلکه آنها یاد می گیرند در کل این دوارن سعی کنند بی پرده و بدون درنظر گرفتن ملاحظات خاص، خواسته های خود را مطرح کنند. کمکی که درمانگر به افراد در جلسه مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج ارائه می دهد این است که شرایطی را ایجاد می کند که افراد بتوانند خواسته های خود را به یکدیگر نزدیک کنند یا اینکه بدانند و آگاه باشند که در چه زمینه هایی با یکدیگر تفاوت زیاد دارند و ممکن است نتوانند به توافق زیادی دست یابند.

در جلسات مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج درمورد چه مباحثی صحبت می شود؟

کاری که مشاور در جلسه مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج انجام می دهد این است که تاثیرات زندگی آینده زوج را مورد تحلیل قرار می دهد و باورهای نادرست و انتظارات آنها را مورد ارزیابی قرار می دهد. ممکن است دختر از رمان های عاشقانه ای که در دوران نوجوانی می خوانده این برداشت را داشته باشد که اگر عشق، بین دو نفر وجود داشته باشد، هیچ چیز دیگر مهم نیست و همه مشکلات حل می شود. اما درواقع، این چنین نیست. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج بر این مهم تاکید می شود که عشق واقعی چه مشخصاتی دارد و عشق اگر چه لازم هست اما کافی نمی باشد.

مبحث دیگری که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج مطرح می شود، درمورد برنامه ها و اهداف آتی زوجین، چگونگی و زمان (فرزندآوری، ادامه تحصیل، محل سکونت، ….) انجام هر کدام از آنهاست. همچنین در این زمینه صحبت می شود که آیا زوجین در اهداف و برنامه های آتی چه میزان توافق را می توانند داشته باشند. چنانچه در زمینه ای توافق وجود ندارد، درمورد تکنیک های کسب توافق در جلساتی از  مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج صحبت می شود.

آیا مشاوره بعد از ازدواج نیز لازم می شود؟

اگر از مشاوره قبل از ازدواج بهره نبرده اید، دنیا به آخر نرسیده و راهکارهای دیگری نیز وجود دارد. اگر زمانی از رابطه تان می گذرد و حال رابطه تان خوب هست! بسیار هم عالی. به همین منوال ادامه دهید، اما چنانچه رابطه تان حال خوبی ندارد می توانید از مشاوره بعد از زادواج بهره مند شوید. مشاوره بعد از ازدواج درموراد خیانت ها، تعارضات زناشویی، مشکلات جنسی و … می تواند کمک کننده باشد. مشاوره بعد از ازدواج به بهبود رابطه زوجین، کاهش و حل تعارضات با استفاده از تکنیک های مختلف می پردازد. چنانچه با مشاوره بعد از ازدواج سعی در تغییر همسرتان دارید، کاملا در اشتباه هستید چرا که کسی که قرار هست تغییر کند خود شمائید نه دیگران. چنانچه با همسرتان از نظر مسائل کوچک و پیش پا افتاده دعوا و تعارض دارید، مشاوره بعد از ازدواج به شما کمک می کند، منشا اصلی این تعارضات را شناسیایی کنید.